sobota, 3 maja 2014

W czasie deszczu dzieci się nudzą...

A jednak dobrze wywróżyły nam telewizyjne pogodynki aurę na majówkę. O ile czwartek był jeszcze pełen słońca (a ja opalałam się toples nad rzeką), o tyle piątek i sobota deszczowo się z nami przywitały. Długi Majowy Weekend kojarzy się z grillami w gronie przyjaciół, wycieczkami rowerowymi lub innymi aktywnościami na świeżym powietrzu. A co robić gdy za oknem wiatr wieje i deszcz siąpi? Oto moje niezawodne sposoby na pozbycie się nudy w pozbawione słońca dni.


PLANSZÓWKI

Prawie każdy w dzieciństwie grał w chińczyka, warcaby czy eurobiznes. Pamiętacie ile było przy tym zabawy i śmiechu? Warto odstawić na chwilę playstation i gry komputerowe, by na nowo odkryć stare dobre planszówki. Z resztą, na rynku istnieje ogromna liczba nowych świetych gier, często bardzo wymagających. Na przykład polska planszówka "Pan tu nie stał" - na moment możesz przenieść się w czasy PRL-u i walczyć z innymi graczami o towary deficytowe. Miłośnikom mroczniejszych klimatów polecam "Horror w Arkham" - potwory, zjawy i inne wymiary. Gra wymaga myślenia i działania w zespole, bo największym wrogiem nie są pojawiające się co chwilę potwory ale sama gra, która próbuje doprowadzić Badaczy do granic szaleństwa. I jak, zachęciłam?

NAUKA SŁÓWEK

Deszczowy dzień fantastycznie wspomaga naukę. Brak słońca za oknem pozwala skupić się na leżącym przed wami podręcznikiem. Serio, nie żartuję. Od jak dawna obiecujesz sobie powtórzenie angielskich czasów lub poznanych miesiąc temu na kursie słówek z hiszpańskiego? Dziś jest ten moment. Za kilka tygodni, gdy pojedziesz zwiedzać Barcelonę lub będziesz chciał przejechać się londyńkism metrem, zdobyta dziś wiedza z pewnością ci się przyda. Hablas espanol? Yes, of course!

PORZĄDKI

Przesadziłam? Nie sądzę. Dziś jest idealna pora na pozbycie się zbędnych ubrań zalegających w szafie. Nie potrzebujesz tych za małych o 2 numery jeansów, dziurawych koszulek czy rozciągniętych biustonoszy. Do kosza! A te wszystkie "przydasie"? Pudełka po lodach, porwane korale, bilety z kina... Tak naprawdę nigdy już tego nie wykorzystasz. Jedyne do czego ci te wszystkie bzdurki posłużą, to zbieranie ogromnych ilości kurzu. Wyrzuć dziś minimum 10 rzeczy, a zobaczysz ile przestrzeni uda ci się odzyskać.

DOMOWE SPA

To jest to co tygrysice lubią najbardziej. W ciągu tygodnia, gdy biegasz ze spotkania na spotkanie i próbujesz ogarnąć wszystko co na dany dzień zaplanowałaś, nie znajdujesz już czasu dla siebie. Dlatego dziś warto nałożyć na włosy maseczkę, ciału i twarzy zafundować porządny peeling a pazurki pomalować na ulubiony wiosenny kolor. Następnie siadasz na kanapie z kubkiem lodów i oglądasz swój ulubiony serial od pierwszego sezonu. Taki reset z pewnością ci się przyda, nuda cię nie dosięgnie, a po powrocie do pracy w poniedziałek będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Same korzyści.

NAUKA GOTOWANIA

Jeśli na co dzień jadasz w biegu, a twoje posiłki są bardzo monotonne, ten dzień warto poświęcić na poznanie nowych sztuczek kulinarnych. Sosy do spaghetti tworzysz zazwyczaj łącząc wodę z proszkiem? To może dziś zrobisz go na bazie prawdziwych pomidorów? Uwielbiasz szarlotkę, ale jadasz ją tylko wizytując rodzinne strony, bo nigdy nie chciało ci się nauczyć ją piec? Bierz jabłka, mąkę i jaja, spytaj wujka Google o pozostałe składniki oraz sposób ich połączenia, a następnie przystąp do tworzenie twojego pierwszego w życiu ciacha. Nawet jeśli będzie trochę zakalcowate, nie przejmuj się. Pierwszy raz nie zawsze jest udany. Liczy się dobra zabawa i satysfakcja ze stworzonego własnymi rękami dania.


Mogłabym tak pisać i pisać, o tym co można robić w tak deszczowy dzień jak dziś. Ale wiem doskonale, że niekoniecznie wszystko to chciałoby się wam czytać :) Jednakże ciekawa jestem jakie wy macie pomysły na szare, pozbawione słońca dni. Sen, czytanie książek, oglądanie telewizji czy może coś bardziej twórczego? Pochwalicie się swoimi sposobami w komentarzach. Miłej soboty!

0 komentarze:

Prześlij komentarz